Hipoterapia 18.4.2024 Areál Ústavu Záhrada

Hipoterapia je komplexná rehabilitačná metóda vychádzajúca z neurofyziologických základov, ktorá využíva nasadenie koňa na liečebné účely. Jej pôsobenie je komplexné, zasahuje oblasť rehabilitácie, psychológie a resocializácie.
 
Zdroj: Google

Dňa 18.4.2024 nás bola v ústave druhýkrát navštíviť kobyla Lenka, ktorá aj keď mala smutné oči, tak svoju úlohu splnila dokonale. Ja, aj keď som sa jej ani nedotkol a ani som jej nezaťažoval chrbát sa po jej návšteve naozaj cítim úplne skvelo a to preto, že sa mi vďaka nej a jej úžasnej fotogenickosti podarilo natočiť video, s ktorým som ako tak spokojný. Za toto kobyle Lenke ozaj ďakujem, pretože video sa točilo skoro samé.
 
Dôležitejšie ale je, že kobyla Lenka priniesla chlapcom a dievčatám trošku rozptýlenia, vďaka čomu mohli aspoň na chvíľku zabudnúť na svoje problémy a my dúfame, že do budúcnosti bude mať s nami trpezlivosť a snáď tu chvíľku týždenne s nami nejako prežije (žartujem). Zároveň patrí veľké ďakujem Lenkinim managérkam, bez ktorích by to nefungovalo.
 
Autor: Martin Mandák