Futbalový turnaj SENI CUP

Slnečné dni, množstvo nových zážitkov, výborná tímová práca, nové priateľstvá, skvelá zábava, futbalová nálada, víťazstvo, radosť, oslavy - to všetko sú spomienky na dni 26. až 27. mája 2016, kedy sa naši chlapci Zariadenia podporovaného bývania zúčastnili jubilejného 10. ročníka Medzinárodnej futbalovej ligy pre hráčov s mentálnym postihnutím Seni Cup 2016. Futbalový turnaj pripravila spoločnosť Bella Sk, s.r.o. v prekrásnom prostredí v Žiarskej doline v obci Smrečany naozaj profesionálne.

O vysnívané prvé miesto súperilo 12 tímov z celého Slovenska. Tento ročník bol výnimočný tým, že sa nielen súťažilo, ale aj oslavovalo. K 10. narodeninám patrí určite torta, oslava, hudba a hostia. Toto všetko mali organizátori pre návštevníkov pripravené. Z futbalovej torty z muffiniek sa ušlo každému, zaspievali sme si futbalovú hymnu Seni Cup a narodeninovú pieseň Happy Birthday, výbornú atmosféru vytvorila živá ľudová hudba, vtipný moderátor Richard Vrablec, majsterka sveta vo freestyle futbale Lucia Kevická a mažoretky, ktoré vyčarili našim chlapcom úsmev na tvárach.

Jednotlivé tímy boli rozdelené do troch skupín podľa fyzickej zdatnosti hráčov. Náš tím Domov n.o. Veľké Pole v zložení Jožko Holub, Ing. Vladko Chovanec, Janko Dzura, Tonko Drahoš, Peťo Barta a Tomáš Šarközi bol zaradený do najsilnejšej skupiny. Hrali sme tri zápasy proti silným súperom. Pravidelné tréningy pod dohľadom Tibora Unterfranca pomohli a naše zariadenie vyhralo všetky tri zápasy. Účinkovanie Domov n.o. Veľké Pole na tomto futbalovom turnaji bolo veľmi úspešné. Stali sme sa víťazom nielen ten najsilnejšej skupiny, ale aj absolútnym víťazom turnaja. Chlapci si to zaslúžili, boli veľmi šikovní, o čom svedčí aj článok od spoločnosti Bella Sk, s.r.o. zverejnený na webovej stránke www.seni-sk.sk : „Víťazstvo chlapcov z Veľkého Poľa nie je už žiadnym prekvapením, skôr tradíciou, a treba povedať že zaslúžene. Chlapci totiž tvrdo trénujú celý rok, aby nesklamali na žiadnom z ročníkov Seni Cupu“. Chlapci tak vybojovali víťazný pohár, zlaté medaile, diplomy, upomienkové darčeky a hlavnú cenu za prvé miesto – záhradnú hojdačku. Naši chlapci vynikajú nielen vo futbale, čo dokázali vo večernom programe Seni Cup má talent. Vladko v kroji zahral na fujare, Tonko predviedol svoje schopnosti v speve a v hraní na klavíri a Tomáš ukázal jeho breakdance. Tonko Drahoš sa umiestnil na krásnom druhom mieste. Ďalšie ocenenie získal Tomáš, ktorý vyhral prvé miesto v súťaži žonglovania s loptou.

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým chlapcom, ste nielen mužstvom turnaja Medzinárodnej futbalovej ligy pre hráčov s mentálnym postihnutím Seni Cup 2016, ale hlavne našim mužstvom, na ktoré sme všetci zamestnanci, klienti, celá organizácia Domov n.o. vo Veľkom Poli pyšní. Zároveň patrí veľká vďaka trénerovi Tiborovi Unterfrancovi, ktorý chlapcov pripravoval a trénoval.

V mene klientov sa chceme tiež poďakovať spoločnosti Bella Sk, s.r.o za výbornú atmosféru, príkladnú starostlivosť, ubytovanie, stravovanie, dobrú náladu a za organizáciu celého podujatia.  Teší nás, že existujú spoločnosti, ktoré si svojho klienta vedia vážiť a vo svojej obchodnej politike majú zahrnuté takéto podujatia. Sme radi, že sme sa spoločne s vami mohli odpútať od každodenného života, zlepšili sme si fyzickú kondíciu a  tímovú spoluprácu. ĎAKUJEME.

Ing. Milena Demeterová, riaditeľka Domov n.o.